En İyi ve En Ucuz 5 Projeksiyon Cihazı

5
(2)

Aliexpress Projeksiyon Cihaz Mağaza Önerisi

Mağaza İsmi: Thunderdeal

Mağaza Açıklaması: Bu mağaza Aliexpress üzerinde en kapsamlı projektör satışını sağlayan satıcılardan bir tanesi. Mağazada, her amaca uygun projeksiyon cihazı bulabilirsiniz.

Fiyat Aralığı: 500₺ – 1500₺ aralığında

Burada incelediğimiz projeksiyon cihazları küçük boyutlu ve fiyat olarak da bütçe dostu cihazlardır. Kalite anlamında en iyisi diyemeyiz ancak geçtiğimiz senelere göre yeni Çin malı projektörlerde önemli ölçüde bir gelişme var.

İnceleme Özeti

Projeksiyon cihazları her zaman insanların ilgisini çeken elektronik ürünlerden olmuştur. Geçtiğimiz senelere nazaran günümüzdeki projeksiyon cihazlarının geldiği noktada, düşük ücretler karşılığında yüksek çözünürlüklü cihazlar bulma şansımız yükseldi. Bu ürünleri ucuza bulmamızdaki en büyük yardımcımız ise tabi Aliexpress.

Bu makalede Aliexpress üzerinde satılan, genel öne çıkan özelliklerinin yanı sıra bütün detaylarını da göz önünde bulundurarak hazırladığımız incelemeyi okuyacaksın. Rehber, seçim yapmana yardımcı olmak için bekliyor, okumaya devam et!

En İyi, Kaliteli ve Ucuz 5 Projeksiyon Cihazı İncelemesi

1. Byintek Sky K1 New HD 1080p Mini Projeksiyon Cihazı

Byintek Sky K1 New HD 1080p Mini Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon cihazı almaya karar verdiysen bu cihazın tam sana göre olduğunu düşünebilirsin. Cihazın fiyatı 500₺ civarında. Yani şu an piyasadan alacağın herhangi bir çok bilindik markanın üretip sattığı projektör fiyatının çok daha azı kadar.

Byintek Sky K1 New HD 1080p Mini Projeksiyon Cihazı Kullanıcı Görseli

Ürün kendi klasmanında en iyi ürünlerden bir tanesi. Ürünün eline geçme süresi ise yaklaşık 18 gün kadar. Cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesi boyutunun çok küçük oluşu. Cihazın ölçüleri ise şu şekilde: 210mm 145mm 89mm. Küçük boyutları sayesinde istediğin her ortamda, herhangi bir yüzeye istediğin görüntüyü yansıtıp izleyebilirsin. Ayrıca cihaz, playstation, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet, DVD oynatıcılar ve USB cihazlar ile sorunsuz bağlantı kurabilir.

Byintek Sky K1 New HD 1080p Mini Projeksiyon Cihazı Kullanıcı Görseli

Ürün Fiyatı ve Linki : 512₺

Enerji konusunda çok cimri davranan bu cihazın görüntü kalitesi anlamında sunduğu özellikler de gayet başarılı. Maksimum olarak 120-inç görüntü sağlayabilir. Cihazın içerisinde bulunan ampülün parlaklık derecesi ise 1800 lümen. Cihazı 4:3 veya 16:9 çözünürlük boyutları ile sorunsuz kullanabilirsin.

K1 Plus versiyonu ise, Android ve iPhone (iOS kullanan diğer mobil cihazlar da dahil) cihazların ile bağlantı kurmanı sağlar. En sevdiğin programı veya diziyi sadece cep telefonun ve bu minik projektör aracılığı ile devasa boyutlarda izlemek istemez miydin?

Kullanıcı yorumlarından bir tanesi: Cihaz 3 gün içerisinde elime ulaştı. Projeksiyon cihazından çok memnun kaldım, onu zaten gördüğüm herkese tavsiye ediyorum. Çok kompakt bir tasarıma sahip, kullanımı kolay ve fiyatı ucuz. Gün boyunca bir resmi açıp cihazı öylece bırakabiliyorum. Yaptığım alışverişten memnun kaldım.

Ürün Fiyatı ve Linki : 512₺

2. Alston T6 Full HD Projeksiyon Cihazı (3500 Lümen)

Alston T6 Full HD Projeksiyon Cihazı (3500 Lümen)

Cihazın görüntü kalitesi 1280×720, ve 1920×1080 e kadar yani full HD görüntü kalitesi desteğine sahip. Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı da mevcut olan bu cihazın işletim sistemi Android. APK kurulumu ile program yükleme şansına sahipsin. Aynı zamanda iOS veya Android cihazının ekran görüntüsünü bluetooth (Miracast) ile bu cihaza direkt olarak taşıyabilirsin.

Alston T6 Full HD projeksiyon cihazının diğer projeksiyon cihazlarından ayrılan en büyük özelliği, duvara verdiği görüntüdeki ışığın yoğunluğu. 3500 lümen ışık yoğunluğuna sahip bu cihazın ışık yoğunluğunu ayarlarıyla oynayarak 4500 lümene kadar çıkartabilirsin. Üretici, cihazın pil ömrünü 30.000 saat olarak belirlemiş. Bu da cihazı aldığın andan itibaren hiç kapatmadan sürekli açık şekilde (24 saat) kullandığında bile 3 seneden daha fazla zaman sonra ömrünü dolduracağı anlamına geliyor.

Alston T6 Full HD Projeksiyon Cihazı (3500 Lümen) Kullanıcı Görseli

Şu anda baktığımda bu üründen yaklaşık 3500 tane satılmış ve bu yapılan satışların 1906 tane geri bildirimi var. 4.8 puan, alınan 1906 geri bildirimden alınabilecek en iyi puanlardan bir tanesi. Satıcı konusunda kafanda soru işareti olmadan sipariş verebilirsin.

Ürün Fiyatı ve Linki : 552

3. Thundeal TD90 Android Mini Projeksiyon Cihazı (* En Çok Tercih Edilen)

Thundeal TD90 Android Mini Projeksiyon Cihazı

Maksimum 120-inç görüntü sağlayan bu cihazın ışık parlaklığı ise 1988 lümen. 500₺ gibi bir rakama bu cihaza sahip olabilirsin. Bir yukarıda incelediğimiz ürün ile benzer özellikler gösteren bu cihaz Aliexpress üzerinde neredeyse en popüler projeksiyon cihazlarından bir tanesi.

Bütün elektronik cihazlarını bağlayıp yüksek çözünürlüklü görüntü keyfini yaşayabilirsin. Ürün alıcı koruması ile birlikte 9-18 gün kadar bir süre içinde eline ulaşır. Lensin odaklanması için manuel ve otomatik modları mevcuttur.

Thundeal TD90 Android Mini Projeksiyon Cihazı Kullanıcı Görseli

Bu projeksiyon cihazı ev sinema sistemi yerine kullanılan bir ürün. 1000:1-2000:1 kontrast oranına sahip bu cihaz, 4:3 veya 16:9 görüntü çözünürlüklerini destekler. Cihazdan alabileceğin maksimum performansı 100-inç boyutlarında kullandığında alırsın. Cihazın enerji tüketimi ise 60W.

Ürün Fiyatı ve Linki : 525₺

4. ThundeaL YG400 up YG400A Mini Projektör

ThundeaL YG400 up YG400A Mini Projektör

Kablosuz, Wi-Fi yayını ile görüntü aktarımı yapan cihazlardan daha stabil bir görüntü deneyimi yaşamana yardımcı olacak bu ürünün fiyatı, daha önce incelediğimiz ürünlere göre biraz daha uygun. Ürün kapına, siparişi verdikten 18 gün içerisinde ulaşacaktır.

Bu projeksiyon cihazı LCD ve ayna görüntüsü tekniğini kullanır ve çalışırken ürettiği ses 45db’den daha düşüktür. Ürünün ağırlığı ise 1 kilogramdan daha hafiftir. Cihazın tükettiği enerji miktarı ise 50W civarında.

60-120-inç aralığında görüntü boyutlarına sahip bu cihazın 100-inçten sonra ürettiği görüntü, zoom tekniği ile oluşturulur. Yani 100-inç boyutundan sonrası için müthiş kaliteli demek yanlış olur. Cihazı 1.5 metre ila 3 metre arasında bir uzaklıktan kullanmak doğru kullanım olacaktır. 4:3 ve 16:9 görüntü boyutlarını destekleyen cihazın optik olarak verdiği maksimum görüntü boyutu 854×480. Tabi bu aklına 1080p görüntüleri oynatamayacağı gibi bir durumu getirmesin. 1080p görüntülerinizi de dilediğiniz gibi izleyebilirsin.

ThundeaL YG400 up YG400A Mini Projektör Kullanıcı Görseli

Cihazın başka bir güzel özelliği ise 30.000 saate kadar kullanım ömrü olması ve bu 30.000 saat boyunca %70’e varan bir enerji tasarrufu sağlaması.

Ürün Fiyatı ve Linki : 426₺

5. BYINTEK GP70 HD LED USB Taşınabilir Projeksiyon Cihazı ve Video Dijital Ev Sinema Sistemi

BYINTEK GP70 HD LED USB Taşınabilir Projeksiyon Cihazı ve Video Dijital Ev Sinema Sistemi

Yine 500₺ civarında seyreden başka bir projeksiyon cihazı ile birlikteyiz. Bu fiyat aralığında alabileceğin en iyi projeksiyon cihazlarından bir tanesi olan bu cihazın parlaklık seviyesi 1800 lümen ve cihazın kontrast oranı ise 1000:1-2000:2. Cihazdan maksimum verim alabilmek için perde ile cihazın arasına koyman gereken mesafe 0.8 metre ile 4.3 metre arasında. 1920×1080 görüntülerinizi orijinal boyutlarındaymış gibi gösteren aslında 800×480 boyutlara sahip bir merceğe sahip.

Projeksiyon cihazı 4:3 ve 16:9 görüntü formatlarını destekler. Multimedya sistemi desteği ve 50W gibi düşük güç tüketimi ile her yolculuğunda yanına alacağın bir ürün olacak.

BYINTEK GP70 HD LED USB Taşınabilir Projeksiyon Cihazı ve Video Dijital Ev Sinema Sistemi Kullanıcı Görseli

Bu ürünle ilgili sevdiğimiz şey: Görüntüsü gayet net. Aynı zamanda cihaz kompakt bir tasarıma sahip. Uzaktan kumandası ile rahatça kullanabiliyorsun. HDMI kablosu ile birlikte daha kaliteli görüntülerin tadını çıkartabilirsin. Aliexpress’den aldığında hızlı nakliye ile bu ürün evine ulaşacak.

Ürün Fiyatı ve Linki : 521₺

Çin ve Aliexpress Üzerinden Alınan Projeksiyon Cihazlar Hakkında Sık Sorulan Sorular

En iyi ve en ucuz mini projeksiyon cihazı hangisidir?

Aliexpress, ucuz elektronik ürün almak için en iyi platformlardan bir tanesi. Bu durumda projeksiyon cihazı almadan önce bakılması gereken sitelerin en başında Aliexpress geliyor. En iyi veya en ucuz projeksiyon cihazını bulabilmen için yukarıda 5 tane projeksiyon cihazı inceledik. Genel olarak en ucuz ve en kaliteli olanlarını inceledik ancak aralarında ufak fiyat oynamaları var. Bunun seçimi sana kalmış.

600 liranın altındaki en iyi projektör hangisi?

Vücudunuzdan herhangi bir organı satmadan alabileceğin projeksiyon cihazlarını senin için inceledik. Yukarıda incelediğimiz projeksiyonların satıcılarının neredeyse hepsi Türkiye’ye ücretsiz gönderim yapıyor. Geneli de 600 liranın altında olan ürünlerden hangisini alacağın senin ihtiyaçlarına göre şekillenecek.

Aliexpress’den Projeksiyon Cihazı Almak

Aliexpress şu an pazardaki piyasasından dolayı müşteri güvenliğini en üst seviyede tutmak zorunda. Hala bu kadar müşterisi olduğuna göre demek ki bu işte başarılılar. Yani bir ürün alırken, eğer ki ürünü senden önce alanların yorumlarını okursan veya Aliexpress Rehberindeki incelemere dayanarak alışveriş yaparsan herhangi bir sorun yaşamazsın.

Umarım bu incelememizi beğenmişsindir. Yorumlarını ve değerlendirmelerini bekliyoruz! İyi alışverişler.

Bu incelemeyi yararlı buldun mu?

Ortalama 5 / 5. Oy sayısı: 2

Henüz kimse oylamadı. İlk oyu vermek ister misin?