En İyi 10 DHGate Satıcısı (DHGate’den Alışveriş Yapmak Güvenli mi?)

5
(1)

Türkiye’de de şubesi açılan, Aliexpress gibi, Çin menşeili dünyaca ünlenmiş diğer bir site olan DHGate üzerindeki satıcıları ve bu site üzerinden yapılan alışverişlerin güvenli olup olmadığını merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Özet

DHGate şu anda Çin’in en büyük alışveriş sitelerinden bir tanesi. Tıpkı Aliexpress gibi birçok ürünü DHGate üzerinden çok ucuz fiyatlarla satın alabilirsin. 2004 yılında kurulan DHGate’in 21 milyondan fazla kullanıcısı ve 2 milyondan fazla da satıcısı var. Tüketici elektroniği, sağlık ürünleri, moda, güzellik ve sayamadığım yüzlerce başlık altında 22 milyondan daha fazla ürün satılmakta. Neredeyse bütün alışveriş sitelerinde olduğu gibi burada da kullanıcı dostu olmayan satıcılar mevcut ancak biz senin için DHGate üzerindeki iyi yorum almış kaliteli satıcıları inceliyoruz.

En İyi DHGate Satıcıları

1. IZeso

IZeso Mağazası

%99.6 gibi çok yüksek olumlu geri bildirim oranına sahip IZeso mağazasında, cep telefonu kılıfları, temperli cam ekran koruyucularından bluetooth hoparlörlere kadar bir çok elektronik ve elektronik ürünün için aksesuar bulabilirsin. Mağazanın pazardaki var olma süresi ise tam 8 yıl. Şu an en popüler ürünleri kablosuz kulaklıkları. İncelemeni tavsiye ederiz. Türkiye dahil birçok farklı ülkeye gönderim sağlıyorlar.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

2. Alfang

Alfang Mağazası

Alfang mağazasının kuruluş yılı 2017. Kurulduğu yıldan bu zamana kadar yaptığı satışlardan aldığı geri bildirim oranı ise %99. Mağazanın 13.000 den daha fazla müşterisi bulunmakta. Satıcının sattığı ürünler ise genellikle çanta, kaliteli cüzdanlar ve diğer deri ürünleri. Ürünler rastgele değiller, eline aldığında kalite hissini yaşayabiliyorsun. Ürünler kaliteli bir etiket, bez torba ve kutu ile gönderiliyor. Yani hediyelik ürün arayışında isen bu mağazayı tercih edebilirsin. Mağazada ekstradan pasaport koruyucu, kartlık gibi ufak deri ürünleri de bulunmakta.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

3. Dhgate Beauty

Dhgate Beauty Mağazası

Güzellik ürünlerine fahiş fiyatlar ödemekten sıkıldıysan bu mağazaya bir göz atmanı tavsiye ederiz. Takma kirpiklerden makyaj fırçalarına kadar isteyebileceğin her tarz güzellik ürünü bu mağazada mevcut. DHGate Beauty mağazasının müşterilerinin yaptığı 7000 den fazla alışverişin geri bildirimlerinin oranı ise tam %98.8. Kafanda güzellik ürünlerini internetten, hatta Çin’den almakla ilgili bir soru işareti varsa bu kullanıcıların hepsinin yanılamayacağını söylemeden geçemeyeceğiz. Ayrıca dövme ürünleri, vücut sanat aksesuarları, saç şekillendirme araçları gibi direkt olarak sağlıkla alakalı olmayan ürünler de mağazada mevcut. Bu mağaza ilk kez alışveriş yapacak müşterileri için indirim de sağlıyor. Ekstra olarak mağaza üyelik sistemi mevcut, bundan faydalandığında yine birçok indirim alabilirsin.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

4. Stainless Steel

Stainless Steel Mağazası

Bu mağaza çevre dostu ürünler satıyor. Nasıl mı? Pipet, bardak gibi çoğu insanın günlük hayatta kullandıkları ürünleri paslanmaz çelikten üretiyorlar. Şirketinde veya evinde plastik, kağıt bardak veya pipetler kullanmaktansa bu ürünleri tercih edebilirsin. Mağazanın müşterilerinin yaptıkları alışverişlere bıraktıkları geri bildirimlerin başarı oranı ise %98.8. Mağazada satılan ürünler genel olarak; paslanmaz çelikten, şişe, termos, bardak hatta farklı tasarımlarda kadehler. Farklı renklerde ve farklı tasarımlarda üretilen ürünlerden seçip evine veya ofis ortamına farklı bir hava katabilirsin. Bunların yanında bahçe aletleri, oyuncaklar ve diğer yenilikçi ürünleri de mağazada kolaylıkla bulabilirsin.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

5. Beijia Jewelry

Beijia Jewelry Mağazası

Aksesuarlar kadınların günlük hayatlarında giydikleri kıyafetleri tamamlayan olmaza olmaz ürünlerden. Beijia Jewelry mağazası lüks mücevherler, aksesuarlar, saç bantları üretip satışını gerçekleştiriyor. Satıcının yaptığı 11.000 den daha fazla satıştan aldığı geri bildirimlerin oranı ise %98.7. Mücevher severler için gerçekten cennet denilebilecek bir mağaza. Hatta herkesin bildiği, bütün dünyada ünlenmiş olan dizi Game of Thrones’da kullanılan bazı aksesuarları burada bulabilirsin. Mağazada bulunan diğer ürünler ise şu şekilde; anahtarlıklar, yüzükler, düğmeler ve birçok farklı saç takıları. Minimum sipariş ve fiyat için özelleştirilmiş ek opsiyonları mağaza ürün satın alımında görebilir ve kullanabilirsin.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

6. Luckcat

Luckcat Mağazası

Luckcat DHGate üzerinde bulunan başarılı bir gözlük satıcısı. 100 den daha fazla çerçeve stili, farklı tasarımlarla satılan gözlükler bulunan bu mağazada her yüz şekline uygun bir gözlük bulabilirsin. Bunların yanı sıra gözlükler deneyimli ekipler tarafından tasarlanıyor ve piyasada bulunan lider gözlük üreticileri ile başa çıkabilecek tasarımda ve kalitede gözlük üretiyorlar. Ürün açıklamalarında cam rengi, çerçevesi gözlük cam malzemesi gibi detayları bulup inceleyebilirsin. Bütün ürünler orijinal çanta ve gözlük camı bezi ile birlikte geliyor. Mağazadan alışveriş yapan kullanıcıların bıraktıkları olumlu geri bildirimlerin oranı ise %98.6 gibi çok iyi bir rakam.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

7. Hoodie Hip Hop

Yakuda Mağazası

Yakuda, Çin mağazasında spor giyiminde öde gelen tedarikçilerden bir tanesi. Mağaza olarak DHGate sitesi üzerindeki 11. yılları itibari ile yaptıkları tam 45.000 den fazla alışverişten aldıkları olumlu geri bildirimlerin oranı ise %98.6. Çin’de bulunan en gözde çevrim içi mağaza unvanını almaya aday olan bu mağazada bulabileceğin ürünlerden bazıları şunlar; ayakkabılar, futbol formaları, şapkalar, capler. Mağazanın asıl büyük olayı ise, özelleştirilebilir ve kişiselleştirilebilir ürünler üretip satıyor olmaları. Erkekler, kadınlar ve hatta çocuklar için beden seçenekleri sunuyorlar. Fiyat olarak rekabetçi tutumlarının yanı sıra hiçbir şekilde kaliteden ödün vermeden satışlarını sürdürüyorlar.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

8. Swiss Watches

Swiss Watches Mağazası

Swiss Watch mağazası yukarıda bulunan görselden de anlayacağınız gibi saat satan bir mağaza. Mağazanın bu zamana kadar yaptığı tam 20.000 den daha fazla satıştan aldıkları olumlu geri bildirimlerin oranı ise %98.4 gibi yüksek bir rakam. Tabi bu durum mağazayı en başarılı çevrim içi saat satan mağazalardan bir tanesi haline getiriyor. Erkekler ve kadınlar için farklı tasarımlarda saatleri ve aynı zamanda spor, klasik gibi giyim tipine göre farklı tasarımlarda saatleri mağazada bulabilirsin. Ürünler özenli bir şekilde üretilmiş ve kalitesinden ödün vermemek amacı ile kalite testlerin tabi tutulmuştur.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

9. Iloveapple

Iloveapple Mağazası

Iloveapple mağazasında bulunan gömlek tasarımları oldukça ilgi çekici. Alışılmışın dışında şık tasarımları ile henüz ilk yıllarında 5000 den fazla satış gerçekleştirdi. Bu satışlardan aldıkları olumlu geri bildirim oranı ise %97.4. Sokak stiline biraz hakimsen ve sevdiğin bir tarz ise bu mağaza senin bir numaralı mağazan olmaya aday olacak. Mağazada, çeşitli tarzlarda gömlekler, ceketler, hoodies ve erkekler ve kadınlar için ayrı şekilde tasarlanmış birçok farklı giyim ürünü bulunmakta. Mağazada çorap ve pantolon da bulabilirsin.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

10. CNBABYWHOLESELLER

CNBABYWHOLESELLER Mağazası

Cnbabywholeseller mağazası kendi üretimleri ve kendi tasarımları olan çocuk kıyafetlerinin satışını gerçekleştirmekte. Etkileyici bir koleksiyona sahip bu mağaza onlarca yıldır faaliyet göstermekte. Aynı zamanda yine kendi alt markaları olan “Pettigirl” de binlerce elbise ve giyim seti satmayı başardı. Mağazadan alışveriş yapan 7000 den daha fazla müşterinin mağazaya bıraktıkları olumlu geri bildirimlerin oranı ise %97.1. Çeşitli özel günler için çocuğuna güzel bir elbise aradığında bu mağaza senin yardımına koşacak. Mağazada genellikle bebekler ve çocuklar için ürünler satılmakta.

Mağazaya Gitmek İçin Tıkla

DHGate ve DHGate’den Alışveriş Yapmak

İnternetin bu denli yaygınlaşmasıyla birlikte giderek daha fazla insan evden çıkıp alışveriş yapmak yerine internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. İnternet üzerinde satılan ürünlerin mağazada satılan ürünlere kıyasla daha ucuz olması da bu durumun tetikleyicilerinden. Aliexress, DHGate gibi çok büyük çevrim içi alışveriş siteleri insanların bu isteklerini karşıladılar ve küresel sektörde lider haline geldiler.

DHGate, sadece tek kullanıcı için değil, kendi işletmesini veya ufak şirketini kurmak isteyenler için de mükemmel bir platform. Çünkü ürünleri ek fırsatlarla toptan alma şansına da sahipsin.

Yukarıda listelediğimiz satıcılar DHGate’de bulunan milyonlarda satıcıdan en başarılı satıcılar listesinde bulunan 10 satıcı. Sadece bu mağazalarla sınırlı değil, kendi araştırmanı yapıp farklı ürünler satan başka mükemmel satıcılar da bulabilirsin.

DHGate’den Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

Her gün on binlerce hatta yüz binlerce insanın alışveriş yaptığı site olan DHGate’den alışveriş yapmak güvensiz demek yanlış olur. Doğru adımlar atarak, doğru tercihler yaparak sen de mutlu bir şekilde alışverişini yapabilirsin. Bunun için yapman gereken satıcının aldığı yorumlara veya geri bildirim oranlarına bakmak. Neredeyse bütün satıcıların Türkiye’ye kargo hizmeti var ve bunların çoğu da ücretsiz kargo seçeneği sunuyor.

DHGate Türkiye’ye Ürün Yolluyor Mu?

Evet, DHGate satıcılarının anlaşmalı oldukları kargo firmalarının neredeyse hepsi Türkiye’ye ürün yolluyorlar. Hatta DHGate Türkiye üzerinde bir şube bile açmış durumda. Bizim yaptığımız alışverişlerde biz herhangi bir sorun yaşamadık. Ekşisözlük platformu üzerinde yaptığımız araştırmada ise, kullanıcıların DHGate sitesinin ürünü yollamaması ile ilgili bir açıklama ve yorum bulamadık. Ülkemizde son yaşanan gelişmeler, vergi artımı gibi, yurt dışından alışveriş yapmayı biraz daha zorlu hale getirse de, sitedeki ürünler, bu ürünlerin kalitesi ve bu kaliteyle birlikte sunulan fiyatlar her ne olursa olsun bizi yurt dışından alışveriş yapmaya yönlendiriyor. Eğer kafanda soru işareti varsa yorumda bize sorabilirsin. İyi alışverişler!

Bu incelemeyi yararlı buldun mu?

Ortalama 5 / 5. Oy sayısı: 1

Henüz kimse oylamadı. İlk oyu vermek ister misin?